Na Óčko TV nevyhrajete

To takhle nemůžete večer usnout, tak si pustíte trochu hudby... respektive máte to v plánu. Avšak na Óčko TV neběží hudební videoklipy, ale telefonická soutěž Musicgame.


Moderátor začíná s tím, že vám nabízí 5 000 Kč (a postupem času přihazuje až na 25 000 Kč) za správné číslo - to byste měli získat po vyřešení relativně jednoduchého příkladu (teda alespoň tak jsem to pochopil, pravidla jsem nenašel, jen tyto podmínky). Poté vám už jen stačí vytočit správné telefonní číslo (tuším za nějakých 70 Kč / min), dovolat se, zodpovědět vědomostní otázku a poté, máte-li patřičné vědomosti (nebo štěstí), tak vás přepojí do vysílání, kde zodpovíte soutěžní otázku a odpovíte-li stejné číslo, které ukrývá moderátor v obálce (nadepsané ŘEŠENÍ), tak vyhráváte.
Říkám si, že to je easy... ale musí na tom přece nějak vydělávat. Tak soutěž sleduji a divím se, jaká čísla lidé hádají. Tak si říkám, asi spoléhají na dostatek špatných odpovědí. V hlavě jsem si zobrazený příklad (ignoruji různé fonty a beru: 1+(18-3)*2+8-(7*0+12)+3-4*2+5+7=?) spočítal (výsledek přece musí být 34 - to by řeklo každé průměrné děcko ze základky).
Po chvíli jsem se dočkal a skutečně nějaký soutěžící hádá 34. Moderátor poděkuje za dobrý tip, ale prý to není správně. Další volající: "34". Opět špatně. Aha. Přichází na řadu série výpočtů:
  • ještě jednou v hlavě a výsledek je opět 34!
  • Android kalkulačka dává "překvapivě" výsledek 34!
  • Co na to Google kalkulačka? Je to 34!
  • OK, zkusím skvělý nástroj Wolfram Alpha a opět 34!


Říkám si, v čem je chyták? V tom si všimnu textu na obrazovce, kde je napsáno "sečtěte všechna čísla na obrázku", tak se zkusím vykašlat na všechny závorky a priority a všechna čísla jen sečtu, ale ani tak jsem nedostal "správný" výsledek 504, který moderátor na konci soutěže  prozradil. On totiž "kupodivu" žádný volající toto číslo neuhodl.
Být volající já, tak asi ve smyslu článku VI. výše zmíněných podmínek vznesu protest. Přecejen provolat třeba 5 litrů, a pak vidět takovou blbost.

Nebo netušíte někdo, jak Provozovatel na číslo 504 přišel? V čem je fígl? Neznáte někdo přesná pravidla, co se má doplnit za otazník? Pište pls do komentářů. ;)